MP3 Yanında mp3 işareti olan eserlerimiz seslendirmelidir.
MP4 Yanında mp4 işareti olan eserlerimizi izleyebilirsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki...

 
Eser ismi
Diller Dosya Formatı      
 
1-20 / Toplam: 15933
1

Kuran'da anlatılan velayet sistemi tam uygulansa dünya müthiş refah içinde yaşar, herkes herkesi kollar.

2

Biz hologram gibi sadece Allah'ın gösterdiği görüntüyü yaşıyoruz. Eğer, "Ya Rabbi Seni çok seviyorum, ben bir hiçim, tek varlık Sensin. Her yer Senin güzelliğin, ben Senin tecelline aşığım, bana tecelli et” dersen Allah sana her türlü güzelliği nasip eder. Allah'a ne kadar teslim olursan o görüntüler o kadar güzelleşir. Allah'ın varlığında eriyene Allah her türlü güzelliği yaratır.

3

Kuran'a göre Müslüman ihtiyaçtan arta kalanı infak etmekle yükümlüdür. Bu, velayet sisteminin özüdür. İslam'da bencillik yoktur.

4

Romantizm aklın bir kenara konulması demektir. Akıl bir kenara konduğunda sevgi ve aşk kalmaz. Sevgi ve tutku akılla gerçek zeminine oturur. Akılcı olduğunda affedersin, cesur olursun, bencil olmazsın. Romantizmde ise insan çıkar için sevdiğini harcayabilir, affedemez, cesaret gösteremez.

5

Kadın iffetini ve onurunu koruyan, namusuna titiz aynı zamanda bakımlı, cazibeli ve güzel olacak. İnsanlarda kadına saygı ve hürmet gelişecek.

6

Güzellik ve kalite ortadan kaldırıldığında toplumda neşe kalmıyor, içe kapanma ve ardından hızla çöküş geliyor.

7

Akıl, bir insanın isteyebileceği en güzel imkandır. Akıl olduğunda iman, isabetli düşünme, sevgi ve derinlik olur.

8

Türkiye'nin güçlü olmasının yolu görgü, kalite, samimiyet ve sevgidir. Türkiye çok kaliteli ve sevgi dolu olursa dünya lideri bir ülke olur.

9

İnsan Allah'ı ruh derinliği ve kesintisiz bir bağlantıyla severse, o zaman aleyhine hiçbir şey gelişmez. Her şey o kişinin lehine olur.

10

Manevi haz, sevginin ve sevgi derinliğinin verdiği tarif edilmez bir zevktir.

11

Dünyanın en güzel varlıkları olan kadınların baskı altına alınması beni çok rahatsız ediyor.

12

Bencillik, dünyanın geçiciliğinin bilinmesiyle ortadan kalkar. Egoistlik insanı çirkinleştiren, itici yapan bir haldir.

13

Peygamberimiz (sav) Mehdiyet devrinde çok büyük bolluk olacağını, ihtiyaç içinde kimsenin kalmayacağını bildirmiştir.

14

Televizyon programlarının iç açıcı, kültürü artırıcı olması önemlidir. İnsanlara tepeden bakan, soğuk, çözüm getiremeyen, ne kadar kültürlü olduğunu vurgulamaya çalışan kişilerin saatlerce konuştuğu programlar sadece beyin yorucu oluyor. İnsanlara bir şey kazandırmıyor.

15

Yabancı basında evrim teorisine indirdiğimiz ilmi darbe hemen her gün haber oluyor.

16

15 Temmuz bir işgal denemesiydi, Allah ayaklarına doladı. Bunun bir işgal girişimi olduğunu yayınlarda ilk deşifre eden benim.

17

Turizm sanat ve kalitenin artmasıyla gelişir. İnsanlar hep güzellik arar.

18

Ben sevmeye de beni seven insanın sevgisine de doymam. Sevgi ve tutku sonsuzluğa açılan bir güzelliktir, sevgiye sınır konulmaz.

19

Dünya deccaliyetin azgınlığından bunalmış durumda İnsanlar sevgisizlikten kalitesizlikten şikayet ediyorlar. Bu şikayetler Mehdiyetle bitecek.

20

Kız öğrenciler için büyük yurtlar yaptırmak çok büyük sevap olur. Hayırseverlerimiz bu konuda daha atak olabilirler.

 
Eseri internet sayfası olarak izleyin.
Kitabı satın alın
Yorumlar
, (, %, <, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, A, B, Ç, D, E, F, G, H, İ, J, K, L, M, N, Ö, P, R, Ş, T, Ü, V, Y, Z
 
1-20 / Toplam: 15933
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top