HARUNYAHYA.ORGhttp://harunyahya.orgharunyahya.org - Adnan Oktar Ne Demişti Ne Oldu - Son EklenenlertrCopyright (C) 1994 harunyahya.org 1HARUNYAHYA.ORGhttp://harunyahya.orghttp://harunyahya.com/assets/images/hy_muhur.png11666“Kalp Atışı” Dizisi Özel Harekat Polisine Özür Sahnesi Çekti 24 Eylül 2017, İnternet Haber

Geçtiğimiz hafta Show TV ekranlarında yayınlanan Kalp Atışı dizisi gündemde büyük etki yaratmıştı. Polis Özel Harekat'a yumruk atılan bölümü sebebiyle büyük tepki alan 'Kalp Atışı' dizisinin son bölümünde aynı karakterler tekrar karşı karşıya geldi. Kamuoyundan diziye gelen tepkiler üzerine dizi karakteri doktor özel harekat polisinden özür diledi.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar, yakın zaman önce yaptığı sohbet programında Show TV’de yayınlanan “Kalp Atışı” isimli dizide Özel Harekat Polislerini aciz gösteren bir bölümün yayınlanması üzerine “Bu çirkin tavrı düzeltecek yeni bir açıklama Show TV’den bekliyoruz” yorumunda bulunmuştu.

Nitekim bu açıklamanın hemen akabinde “Kalp Atışı” isimli diziye yeni bir sahne çekilmiş ve dizideki doktor karakteri, özel harekat polisinden özür dilemiştir.

11 Eylül 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Show TV’de “Kalp Atışı” isimli doktor dizisinde özel harekatçı polisleri aciz gösteren bir bölüm yapılmış. Çok ayıp yapıyorlar, bu çok çirkin. Bilinçaltı kurgulama yaptıklarını düşünüyor olabilirler. Bunu düzeltecek yeni bir konuşma, yeni bir açıklama Show TV’den bekliyoruz, bu ayıbı düzeltsinler. Özel harekatçılar son derece aklı başında, yaman, uyanık, keskin akıllı, becerikli, vazifesini bihakkın yerine getiren arslanlardan oluşan bir topluluktur. Çok güzel eğitim alıyorlar, çok da başarılılar. Onları böyle acemi, başarısız, güçsüz, acz içinde göstermeye kalkmak Show TV’ye yakışmadı, çok ayıp yaptılar. Bunu bir an önce düzeltsinler. Bize de haberi gelsin.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258537/“kalp-atisi”-dizisi-ozel-harekathttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258537/“kalp-atisi”-dizisi-ozel-harekatThu, 28 Sep 2017 23:28:01 +0300
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Dinlere Saldırmak Yerine Terörün İdeolojisini Yok Etmeliyiz”20 Eylül 2017, Anadolu Ajansı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Terörle Mücadele Küresel Forumu'nun (TMFK) 8. Bakanlar Toplantısı'nda şunları söyledi:

"DEAŞ ve benzeri terör örgütlerinin ideolojilerini öldürmek yerine kolay yolu seçerek Müslümanlara ve İslam'a saldırılıyor. Myanmar'da olanlar için Budizmi ya da Budistleri suçlayıp, onlara saldıramayız. Dinlere saldırmak yerine terörün temel nedenleri ve ideolojisini yok etmemiz gerek."

/*****************/

Terörle köklü mücadelenin ideolojik ve fikri zeminde olması ve terörün sapkın ideolojisine karşı bütün dünyanın bilinçlendirilmesi gerektiğini uzun yıllardır anlatan Sayın Adnan Oktar, son dönemde yaşanan, Rohingya Müslümanlarının maruz kaldığı saldırılara karşı da özellikle ideolojik ve fikri bir mücadele verilmesi, savaşla değil sevgi, barış ve kardeşlik ile karşılık verilmesi gerektiğini söylemekte, bir an evvel İslam Birliği’nin kurulması gerektiğini önemle hatırlatmaktadır.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da bir açıklama yaparak, “Dinlere saldırmak yerine terörün temel nedenleri ve ideolojisini yok etmemiz gerek." İfadelerini kullanmıştır.

8 Eylül 2017, A9 TV

(Arakan’da yaşanan terör saldırıları ile ilgili…)

ADNAN OKTAR: Savaşla olur mu? Sevgiyle, barışla, kardeşlikle, İslam alemini birleştirmekle olur. Hemen silaha sarılıp, kan gövdeyi götürsün istiyorlar. Yok savaşırız, keseriz, asarız, biçeriz. Böyle olmaz. Savaşırsan, adam da seninle savaşır. Savaşla değil, barışla, sevgiyle, akılla, İslam alemini birleştirmekle bu mesele hallolur. İslam alemini birleştirmekten bahsetmiyor, İttihad-ı İslam’dan bahsetmiyor, Mehdiyet’ten bahsetmiyor. Alırız elimize tüfeği, gideriz, savaşırız diyor... Öyle bir yöntem olmaz. Yani senin elin silah tutuyorsa, onun eli de silah tutar. Ve o insanlara daha beter zulüm yaparlar. İki misli, on misli, yüz misli daha beter zulüm yapıyorlar sizin yüzünüzden. Habire savaş muhabbeti. Savaşla olmaz. Sevgiyle, muhabbetle, akılla, kültürle, görgüyle, nezaketle, o insanlara da sahip çıkmakla yani hepsini kardeş bilmekle olur. Mesela oradaki Budistler var. Onlara da sahip çıkın, şefkatle yaklaşın. Ve hepsini birleştirmeye çalışın.


10 Ağustos 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Terörle en güzel, fikirle mücadele edilir. Ama silahla devlet kendini tabii ki savunacak. Ama terörle en mükemmel mücadelenin fikirle olacağı belli. Çünkü terörist fikirle terörist olduğuna göre, fikirle de terörist olmaktan çıkar. Fikirle terörist olmuyor mu? Fikirlere de terörist olmaktan çıkarırsın. Ama böyle bir politikası yok hükümetin, devletin yok. Devletin hiçbir zaman için böyle bir politikası olmadı. Bu çok büyük bir hata. Çok büyük bir yanlışlık. Yıllardan beri bunu söylüyorum. PKK'ya karşı en güzel mücadele ilmi mücadeledir. Buna hiçbir şekilde yanaşmıyorlar. Komünizmin yanlışlığını anlatmak, Darwinizm'in yanlışlığını anlatmak, PKK'yı çökertir ve yok eder. PKK buhar olur böyle bir durumda. Bunu yapmıyorlar.


14 Mayıs 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Terör eylemlerinin tekrarlanmaması için terörist yetişmesinin durması gerekiyor. Her gün ne diyorlar? İşte ‘kırk kişi etkisiz hale getirildi, yetmiş kişi etkisiz hale getirildi’. Kırk yıldan beri biz bunu duyuyoruz. Her gün işte elli kişi, yüz kişi, demek ki tükenmeyecek, tükenmeyeceğine göre bu bataklığın kaynağına inmek gerekiyor, bu bataklığın özelliği nedir oraya bakmamız lazım. Bu bataklıkta insanların beyni ele geçiriliyor. Beyin neyle ele geçiriliyor? Fikirle ele geçiriliyor. Bu fikir ne? Darwinist, materyalist, Marksist sistem. Biz Darwinist, materyalist, Marksist sistemin geçersizliğini anlattığımızda bu beyinler bir daha ele geçer mi? Geçmez. Geçmeyince o bataklık kurumuş oluyor, kuruyunca bataklıktan sivrisinekler çıkmamış oluyor, çıkmayınca çatışma da olmaz, terör de olmaz, olay da olmaz, yani meseleyi kökünden kurutmuş oluruz. 


11 Aralık 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Terör kınamakla bitmez. Çözüm, insanı hayvan gibi gören, şiddeti savunan tek yanlı Darwinist eğitimin durdurulmasıdır. Kuran hakikatlerinin anlatılması, İslam Birliği için gayret edilmesi lazım.


7 Kasım 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: PKK ideolojisinin sözde bilimsel olduğunu, ailenin, dinin, ahlakın olmadığı düzene dönmek için verdikleri mücadelenin bilimsel olduğunu iddia ediyor. Darwinizm de bunu anlatıyor. Okul kitaplarında anlatılan Darwinist tarihle PKK'nın anlattığının farkı yok. Tek yanlı Darwinist eğitim bitmeli. Bu yüzden Devletin mutlaka Darwinizm, komünizm ve materyalizme karşı bilimsel bir hesaplaşma içinde olması gerekiyor.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258477/disisleri-bakani-cavusoglu-“dinlere-saldirmakhttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258477/disisleri-bakani-cavusoglu-“dinlere-saldirmakWed, 27 Sep 2017 09:39:03 +0300
Ermenistan: “Azerbaycan’a Bazı Toprakları İade Edebiliriz”19 Eylül 2017, Hürriyet

Erivan’da düzenlenen 6. Ermeni Diyasporası forum toplantılarında sürpriz açıklamayı yapan Ermenistan Dışişleri Bakanı Eduard Nalbandyan, “Karabağ ihtilafının çözüme kavuşturulması için AGİT çerçevesinde devam eden görüşmelere ivme kazandırmak için biz Ermeni tarafı olarak Karabağ güvenliğine tehdit oluşturmayan belirli Azerbaycan topraklarını iade edebiliriz. Azerbaycan ile aramızda bu konuda görüşmeler devam ediyor. Ülkelerimiz arasında gerilimi düşürmeye yönelik atacağımız bu adım hakkında daha fazla detay veremem" şeklinde konuştu.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar’ın yıllardır sohbet programlarında ve makalelerinde değindiği konulardan biri de Türk İslam Birliği çerçevesinde Ermenistan, Azerbaycan ve Türkiye’nin birleşmesidir. Yine Sayın Oktar yakın zaman önce bu konuya değinmiş, “Ermenistan’la Azerbaycan’ı birleştireceğiz. Azerbaycan'dan alınan toprakları Azerbaycan'a geri iade edeceğiz” açıklamalarında bulunmuştur.

Sayın Oktar’ın bu açıklamalarından kısa bir süre sonra Ermenistan Dışişleri Bakanı bir konuşma yaparak, “Karabağ ihtilafının çözüme kavuşturulması için belirli Azerbaycan topraklarını iade edebiliriz.” ifadelerinde bulunmuştur.

12 Eylül 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Benim anlamadığım, İran, Türkiye, Rusya, Azerbaycan, Ermenistan niye birleşmiyor? Ne olur, bunda ne var? Boş yere gerilim yaşıyoruz, boş yere yani. Niye yalnız olalım? Ne anlamı var bunun? Pasaport, vize ne alaka, niçin olsun? Ruslar bir kere çok mütevazi insanlar, çok güzel huylular. İranlılar çok temiz, çok dindar insanlar. Azeriler çok asil, Türklerin en güzel örneklerindendir, çok efendidir Azeriler. Ermenistan zaten mazlum, bizim evlatlarımız... ALINAN TOPRAKLAR, TABİİ Kİ ONLAR İADE EDİLECEK ALLAH’IN İZNİYLE. İngiliz derin devletinin oyunuydu o. Türkiye’yle bağlantıyı kesmek, köprüyü koparmak için bir oyun. Biz onu konuşuruz, onu tatlıya bağlarız.


9 Eylül 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Azerbaycan bizim canımız, kalbimiz, ruhumuz. Azerbaycan’ı çok seviyoruz. Azerbaycan devletini de başarılı buluyoruz, hükümetini başarılı buluyoruz. Allah muvaffak etsin, Allah yardımcıları olsun. Yalnız, Ermenistan’la Azerbaycan’ın arasını bulmazsak, düzeltmezsek Turan’ın kapısı açılmaz. Azerbaycan’la Ermenistan birleştiğinde Turan’ın Türkiye’den kapısı sonuna kadar açılmış olur. AZERİ TOPRAKLARI ERMENİSTAN’A GEÇTİ, O GERİ GELİR. EMANET GİTTİ, EMANET OLAN ŞEY GERİ GELİR. Zaten oraya yerleşim bölgesi de oluşturmadılar. Yani o toprakları vereceklerini biliyor onlar zaten. O konuda kardeşlerimiz hiç telaş etmesin. Suçluları da kanunla, hukukla yakalayacağız. Söz bir, Allah bir, hukuken yargılayacağız. Ama diğer masum Ermeni kardeşlerimizi öfke ile değerlendirmek hiçbir Azeri’ye yakışmaz. Masum Ermenileri sevelim, merhamet edelim, şefkat duyalım, kardeş olarak bağrımıza basalım... Ve alınan toprakları da söz bir, Allah bir geri vereceğiz Allah'ın izniyle Azerbaycan'a. Yani bu olacak. Bunun hiç çaresi yok. Zaten onlar da gönüllüydüler. Güzel gidiyordu her şey. Türkiye devreye girmişti. Olayı bozdular. Emek emek biz hazırlamıştık onu. Yıllarca hazırladığımız emeğimizi, araya giren oyuncular bozdular.


20 Ağustos 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Azerbaycan, zaten sonu ‘can’la bitiyor. Can olduklarını gösteriyor. Onların tertemiz ve nurlu insanlar olduğunu gösteriyor. Allah onlara güç ve kuvvet versin, sağlık sıhhat versin. Ermenilerle aralarının açılmasını istemiyoruz. ERMENİSTAN’LA AZERBAYCAN’I BİRLEŞTİRECEĞİZ. AZERBAYCAN'DAN ALINAN TOPRAKLARI AZERBAYCAN'A GERİ İADE EDECEĞİZ. Azeri kardeşlerimizi katleden Ermeni katillerden hesap soracağız ve kanunla, hukukla hepsinin ceza almasını sağlayacağız. Allah onlara lanet etsin. Azeri kardeşlerimizi şehit eden Ermenilere Allah lanet etsin. Onları biz asla kabul etmiyoruz, ama Ermenistan’daki Ermeni kardeşlerimi hürmetle ve sevgiyle kucaklıyorum. Onların hepsini seviyorum. Ermeniler de bizim dostumuz ve kardeşimizdir. Neden? Çünkü Osmanlı döneminde biz onlardan paşalar yaptık. Ordumuzu Ermeni paşalara teslim ettik ve “millet-i sadıka” dedik onlara. Yine eski günlere döneceğiz. Azerbaycan, Ermenistan, Türkiye hep birleşecek. Çok güzel bir mutluluk tablosu oluşacak. Sevgi içinde yaşayacağız. Ama zalimlere, yaptıklarını yanlarına kar bırakmayacağız. Onlardan intikam alacağız kanunla, hukukla. AZERBAYCAN'IN KAYBETTİĞİ TOPRAKLARI GERİ AZERBAYCAN'A VERECEĞİZ VE BÖYLECE O KARANLIK DEVRİ BİTİRMİŞ OLACAĞIZ. Yani sürgit bir nefret politikası olmaz. Çünkü Ermenistan'da cinayet işlememiş tertemiz insanları ben kardeş olarak kabul ediyorum. Onların bir suçu yokken onlar suçlanırsa, bu zulüm olur.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258455/ermenistan-“azerbaycana-bazi-topraklari-iadehttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258455/ermenistan-“azerbaycana-bazi-topraklari-iadeWed, 27 Sep 2017 08:07:32 +0300
Artık Cenaze Marşı Yerine Tekbir Getirilecek13 Eylül 2017, Yeni Akit

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen yazıda, asker cenazelerinde Itri’nin ‘Segah Tekbiri’nin getirileceği belirtildi.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar yaptığı sohbetlerinde ve programlarında uzun zamandır, şehitlerimizin naaşı taşınırken çalınan cenaze marşının rahatsız edici olduğunu söylemekte, şehitlerimizin tekbirlerle uğurlanmaları gerektiğini ifade etmektedir.

Sayın Oktar’ın ısrarlı anlatımlarından sonra İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararla şehitlerin naaşı taşınırken Itri’nin ‘Segah Tekbiri’nin getirileceği belirtilmiştir.

1 Eylül 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Onu zamanında söyledim. Dedim ki, bando ile olmaz. Tekbirlerle götürün şehitlerimizin naaşını dedim. Bando olayının hiç olmaması lazım. Yani garip bir görüntü veriyor. Yapmayın etmeyin. Cenaze değil ki bu, şehit götürüyorsun. Davulla zurnayla şehit mi götürülür? Saksafon falan acayip oluyor. Tekbir, sadece tekbirle götüreceksin. “Tekbir” diye biri bağıracak, “Allah-u ekber. Tekbir. Allah-u ekber.” O şekilde götüreceksin.


30 Ağustos 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Hiç olmasa olmuyor mu o bando, ne alaka? Klarnetle, kemanla şehit mi uğurlanır? Nerede görülmüş bu? Neden böyle bir şeye ihtiyaç olsun? Doğrudan tekbirlerle şehit uğurlanır, tekbirlerle o kadar. Ve en güzeli odur, tekbirledir. Davulla, zurnayla, saksafonla falan şehit uğurlaması olmaz. Onda ısrar etmenin bir alemi yok. Benim kanaatim tabii.


7 Nisan 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: “Şu bando işinden vazgeçin” dedim, yine bando çalıyorlar şehitlerimizi uğurlarken. Cenaze marşı, kardeşim ne yapıyorsunuz? Cenaze mi götürüyorsunuz şehit götürüyorsun sen. Davulla ne yapıyorsunuz? Nereden çıktı bu adet? Bunu yapmasınlar, aileler de rica etsin, buna müsaade etmeyelim. Tekbirle yeri göğü inleteceğiz. Böyle şey olmaz.


5 Ocak 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Bando işi hiç olmaz. Ben bunu söyledikten sonra birçok yazar bu konuda yazdı, bando hiç olmaz. Cenaze marşı ne demek? Ne kadar ürkütücü bir şey o. Olacak iş mi şu? O cenazedekilerin durumunu bir düşünün, ne kadar rahatsız edici bir şey. Ama tekbir diye bağırırsa “Allah-u Ekber” diyor, ama tabii çok kalabalık yapılması lazım.  Eğer mümkünse megafonla tekbir dense tabii çok iyi olur.


7 Eylül 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Cenaze marşıyla bizim ne işimiz var? Şehide cenaze marşı olur mu? ‘Cenaze marşı’, cenaze diyorsun zaten, cenaze marşı çalıyorsun. Şehit ölmediğine göre cenaze marşı nedir? Cenaze mi o? Değil.

Bir de soğuk bir marş cenaze marşı. Bize ait milli bir marş değil, mehter marşı çalsan aklım alır. Bizim cenaze marşıyla ne işimiz var? Milletin moralini altüst ediyorlar. Acıyı ifade etmek için icra edilen bir müziktir, matem müziğidir, ızdırap, acı müziğidir. Şehidin cenazesinde bu oluyor mu şimdi? Bunu hemen yasaklasınlar, kaldırsınlar, olmaz böyle bir şey.


12 Ağustos 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Cenaze marşı var, insanın içi titriyor, çok garip bir görüntüsü var. Tekbirlerle cenaze götürülür, cenaze marşı ile götürülür mü? Şehidin ruhu rahatsız olur. Şehit yıkanmaz, asker elbisesiyle toprağa verilir. Yüzünü örtsünler, tamam. Ama açıkça görülür şekilde toprağa verilir şehit. En ufak bir üzüntü alameti de gösterilmez. 

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258010/artik-cenaze-marsi-yerine-tekbirhttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258010/artik-cenaze-marsi-yerine-tekbirFri, 22 Sep 2017 00:25:37 +0300
Adalet Bakanı Gül: “Vatandaşın Lekelenmeme Hakkı Korunacak”27 Ağustos 2017, NTV

Yeni yayımlanan KHK ile Ceza Muhakemesi Kanunu'nda önemli bir değişiklik yapıldı. Artık her ihbar için soruşturma başlatılmayacak. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül düzenlemeyle, "lekelenmeme hakkı''nın korunacağını söyledi.

Ceza Muhakemesi Kanunu'nda yapılan değişikle savcılık bir ihbarla ilgili, soruşturma açmadan, "Soruşturmaya yer yok" kararı verebilecek.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar yakın zaman önce yaptığı bir sohbet programında, bazı konularda savcılıklara gereksiz şikayetlerin yapıldığını söylemiş, bunun önüne geçebilmek için kişiye soruşturma açmadan önce şikayetin doğru bir bilgi mi olduğunu öğrenmek adına filtre sisteminin geliştirilmesi gerektiğini ifade etmişti.

Nitekim yeni yayımlanan KHK ile her ihbar için soruşturma başlatılmayacağı söylenmiş, vatandaşın "lekelenmeme hakkı''nın korunacağını belirtilmiştir.

15 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Doğrudan şikayetin devreye sokulmaması, onun bir filtre sisteminden geçmesi gerekir. Makul bir şikayet mi, dürüst mü, değil mi? Oturup soruşturma açmadan önce soruşturma açılacak bir şey var mı ona bakmak lazım. Bu savcılıklarda da var. Vatandaşlardan tanınmış bilinen insanlar hakkında abuk sabuk gece gündüz adam şikayet yazıyor. Ve bu tanınan, bilinen insanlar zor durumda kalıyor. Her seferinde gidip ifade vermek zorunda kalıyorlar. Öğretmenler için de böyle bir zorluk var olduğu anlaşılıyor. Tedbir alınması lazım. Yani bir filtre sistemi şart. Önden gerekli mi gereksiz mi tespit edildikten sonra müsaade etmek lazım.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258009/adalet-bakani-gul-“vatandasin-lekelenmemehttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258009/adalet-bakani-gul-“vatandasin-lekelenmemeFri, 22 Sep 2017 00:20:27 +0300
Sezai Aksakallı : “Küskünlük Diye Bir Şey Olmaz”25 Ağustos 2017, A Haber

Korgeneral Zekai Aksakallı, Sözcü'ye yaptığı açıklamada "Görev yerinin değişmesiyle kırgınlık, küslük diye bir şey olmaz. Askerin görev yerini beğenmesi, beğenmemesi diye de bir durum söz konusu olamaz. Nerede görev verilirse oraya gider, onurunla, şerefinle görevini yaparsın. Teğmen olarak göreve başladığımız günden beri bunun böyle olduğunu her asker bilir. Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda da onurla, şerefle görevimi yaptığıma inanıyorum. Bundan sonraki görevimi de aynı şekilde yapmayı Allah nasip etsin. Bırakın istifayı, en küçük bir kırgınlığım yok." açıklamasında bulundu.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar yaptığı sohbet programında, başka bir mevkiye atanan 15 Temmuz kahramanı Korgeneral Sezai Aksakallı’nın yeni görevinden hoşnutsuz olduğu haberleriyle ilgili, bu konunun bir dedikodu olduğunu söylemiş, Sayın Sezai Aksakallı’nın biraz sabrederse daha güzel mevkilere geleceğini belirtmişti. Ayrıca Sayın Oktar, Sayın Sezai Aksakallı’nın düşmanı sevindirecek bu haberleri yalanlaması gerektiğini ifade etmişti.

Nitekim bu konuda açıklama yapan Sayın Sezai Aksakallı, "Görev yerinin değişmesiyle kırgınlık, küslük diye bir şey olmaz. Bırakın istifayı, en küçük bir kırgınlığım yok" ifadelerini kullanmıştır.

21 Ağustos 2017, A9 TV

SUNUCU: Milli Savunma Bakanlığı’nın Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yaptığı atamalarla ilgili Gelibolu’da 2. Kolordu Komutanlığı’na atanan 15 Temmuz kahramanı Korgeneral Sezai Aksakallı’nın yeni görevinden hoşnutsuz olduğu ve istifasını hazırladığı ileri sürüldü.

ADNAN OKTAR: Beklesin yine hayırlar olur. Beklesin, öyle ani kararlar vermesin. Öyle bir şey olduğunu da zannetmiyorum. Yani kıskananlar öyle söylüyorlardır. Aksakallı Hoca yiğit, delikanlıdır. Muhtemelen bazı dedikodular falan dönüyordur. Bir şey olmaz, o görevinde başarıyla devam ederse, o kimsenin gözünden kaçmaz. Daha güzel, daha iyi mevkilere gelir. Aceleci olmasın. Böyle şeylerde telaş etmek doğru değil. Çünkü Türkiye bir darbeden geçti. Çok makul. Bir de şimdi liyakat esasından ziyade sadakat esası gündemde olacaktır. Şu an hükümet kimin ne olduğunu da bilemiyor. İngiliz derin devleti sinsi bir çalışma yaptığı için hükümetin güçlü bir savunma refleksi var şu an. Devletin savunma refleksi var. Burada biraz fedakar olmak lazım. Makam, mevki falan hiç düşünülecek gibi değil. Yine Hoca’ya verilen yer güzel. Daha da iyisi olur. Fakat onun adına oyun çıkarıyor olabilirler. Yani bir kargaşa meydana getirmeye kalkıyor olabilirler. FETÖ’cülerin yaptığı bir oyun olabilir. Hoca sakın bu oyuna gelmesin. Çünkü dindar, aklı başında bir insan, sağlam bir delikanlı, sağlam bir insan.

Mühim olan vatan, millet menfaati. Düşmanı sevindirecek haberleri derhal yalanlasın. Yani alçak adamları sevindirecek haberleri derhal yalanlasın. Sevilen bir insan, değerli gördüğümüz bir insan, milletçe de seviyoruz. İlerisi için çok güzel şeyler düşünülüyor olduğunu düşünsün. Yani bir bildiğim olmasa söylemem. Gönlü rahat olsun.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258008/sezai-aksakalli--“kuskunluk-diyehttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258008/sezai-aksakalli--“kuskunluk-diyeFri, 22 Sep 2017 00:15:21 +0300
Bakan Fakıbaba: “Suyun ve Toprağın Kıymetini Bileceğiz”24 Ağustos 2017, Hürriyet

Yeni Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla tarımı güçlendirecek yeni sisteme geçileceğini ifade etti. “Bundan sonra suyun ve toprağın kıymetini bileceğiz” dedi.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar yıllardır yaptığı sohbet programlarında, özellikle de ekonomik krizin başladığı dönemlerde tarıma ve hayvancılığa önem verilmesi gerektiğinin üzerinde sıklıkla durmuştur. Bunun üzerine Hükümetimiz birçok yeni girişimde bulunmuş ve ülkemizin Avrupa çapında tarımda birinci sıraya gelmesine vesile olmuştur.

Son olarak yeni göreve gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba yaptığı konuşmasında  “Bundan sonra suyun ve toprağın kıymetini bileceğiz” ifadelerini kullanmıştır.

16 Ağustos 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Aracıyı devlet yasaklayabilir. Direkt devlet alabilir. Yani resmi alım yapılsın. Aracı olmasın. Domatesi, biberi, patlıcanı hepsini devlet alsın. Devlet satsın. Yani karını da ayarlar. O zaman çok çıkarı olur çiftçinin. Bir de herhalde biraz mazot falan konusunda sıkıntı çekiyorlar. İlaç konusunda sıkıntı çekiyorlar. Onlarda kolaylık sağlanabilir. Tarımın alabildiğine teşvik edilmesi gerekiyor. Tarım, ziraat, hayvancılık. Bir de çok zevkli. Neden bundan vazgeçildi ben anlamıyorum. Tarım akıl almaz zevkli bir şey.


24 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Biz tarım ve ziraat konusunda çok atak yapması gereken bir ülkeyiz, tarımda, ziraatta, hayvancılıkta ileri gitmek için de üreticiye, çiftçiye muazzam bir destek sağlanması gerekiyor. Gerekirse başka yerlerden alınarak o tarafa kaydırma yapılarak ziraatın, tarımın, hayvancılığın en üst düzeye getirilmesi şart, Türkiye’nin zenginliğinin ileri gitmesi ve iş hacminin artması için.


15 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Türkiye’nin zenginleşmesi için tarıma, hayvancılığa ağırlık vermemiz gerekiyor. Ziraat ve hayvancılığı destekleyen teknolojinin geliştirilmesi, o sanayi dallarının güçlendirilmesi çok hayati. Yani mesela azotlu gübre. Mazotun yine üreticilere çok ucuz satılması. Traktörün, biçerdöverin falan ucuz satılması önemli.


8 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Tarım ve ziraata Türkiye’nin ağırlık vermesi gerekiyor. Uçsuz bucaksız imkan çıkar o zaman. Farz edelim hayvancılık, şimdi yünü ayrı değerlendiriliyor. Yünü tekstile dönüşüyor. Derisi ayakkabı sanayii, çanta sanayii oluyor. Orada binlerce iş kolu meydana gelmiş oluyor. Mesela domates, biber yetiştiriyorsun. Bunların satışı, alışı, nakliyesi hepsi iştir. Dolayısıyla Türkiye’de boş arazilerin, boş alanların hepsinin tarım, ziraat, hayvancılığa ayrılması gerekiyor. Bir an önce bu yapılsın.


14 Mayıs 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR:  TARIMDA GERİLEME VAR, TARIM İLERLETİLSİN. TARIMDA MÜTHİŞ BİR ATILIM MEYDANA GETİRELİM. Üretim çok artsın, meyve, sebze üretimi, hububat üretimi çok mükemmel seviyelere getirilebilir.


17 Mayıs 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: TARIM... TAYYİP HOCAM TARIMA AĞIRLIK VERSİN. Bizi tarımdan geri çektiler. Burada bir anormallik var. Bir şey dönüyor. Tayyip Hocam buna çok dikkat etsin. Tarım çok mübarektir. Güzeldir tarım, hayvancılık. Her yerde buğdaylar, arpalar, her şey olsun. Her yerde ziraat olsun. Her yerde hayvancılık olsun. Uçsuz bucaksız geniş arazi. İthal koyun getirtelim. Sığır getirtelim. Tohum getirtelim. Bütün o bağlar, bahçeler her yeri kullanalım.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258007/bakan-fakibaba-“suyun-ve-topraginhttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258007/bakan-fakibaba-“suyun-ve-topraginFri, 22 Sep 2017 00:08:50 +0300
Yasin Aktay: “Ayrılıkta Rahmet Yok, Sadece Felaket Vardır”23 Ağustos 2017, Yeni Şafak

Yeni Şafak Gazetesi’nden Yasin Aktay Irak’ın bölünmesine izin vermemek gerektiğini yazdı.

“Bugün zararın neresinden dönülürse kârdır diye düşünmeliyiz. IKBY’ye ve Irak’taki Sünni unsurlara da beraber, adilce ve huzur içinde yaşayacakları eşit vatandaşlık esasına dayalı sağlam bir alternatif sunarak ayrılık fikrinden vazgeçirmeye çalışmak lazım. Ayrılığın herkes için bir felaket olduğunu herkesin bilmesi gerekiyor.

Ayrılık fikrinin bir kurtuluş gibi hissedilmesinin önüne geçmek lazım önce. Ayrılıkta rahmet yok, sadece felaket vardır.”

/*****************/

Sayın Adnan Oktar, yıllardır sohbet programlarında, “İhtilafta rahmet var” diyenlerin, bu mantık yüzünden Müslümanların birbirini kırıp geçirmesine vesile olduklarını söylemekte, Kuran'a göre ihtilafın felaket olduğunu belirtmektedir.

Bu konuyla ilgili yazı yazan Yeni Şafak Gazetesi’nden Yasin Aktay da, “Ayrılıkta rahmet yok, sadece felaket vardır” ifadelerini kullanmıştır.

4 Haziran 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Şeytandan Allah’a sığınırım. “Biz, zulmeden ülkelerden nicesini kırıp geçirdik ve bunun ardından bir başka kavmi meydana getirdik.” (Enbiya Suresi,  11) “Zulmeden ülke. Kırıp geçirdik.” Suriye’de zulüm var mıydı? Vardı. Irak’ta var mıydı? Vardı. Afganistan’da var mıydı? Vardı. Çünkü şirk koşuluyor. Şirk en büyük zulüm. Allah adına yalan söylemek. Allah’ın Kitabı’nı yetersiz görmek. Müslümanlar’ı paramparça yapmak. Ve Müslümanlar’ın ihtilafında rahmet görmek. “İhtilaf rahmettir” gibi uydurma bir hadis ortaya koyuyor. Halbuki ihtilaf felakettir. Doğrusu bu, ihtilaf felakettir. “Felakettir”i bir değiştiriyor, yerine “rahmettir”i ekliyor. Bütün İslam alemini mahvettiler bunlar. İhtilaf nasıl rahmet olur? İhtilaf kavga demektir, tartışma. Yani ortak bir karar alamama, ortak bir din olmaması. Samimi, doğru bir hayat yaşanamaması. Allah’ın hükmünün gizlenmesi demektir ihtilaf. Allah’ın hükmü açıksa, nasıl ihtilaf oluyor? Allah’ın hükmü açık, apaçıktır diyor Cenab-ı Allah. İhtilaf varsa sen bunu özel yapmışsın demektir. İhtilafı şeytan ister. Müslüman’da ihtilaf olmaz.


14 Kasım 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: “Peygamber (sav) ‘İhtilafta rahmet vardır’ diyor” diyor. “O zaman İttihad-ı İslam’ın olmayacağını söylüyor Peygamber (sav) zaten” diyor. “Dolayısıyla hiçbir zaman için İttihad-ı İslam olmayacak” diyor. Sen doğru söylemiyorsun. İhtilafta nasıl rahmet olur? “İhtilafta zulmet vardır” diyor Peygamber (sav). Kuran ayetleri “ayrılıp dağılmayın” diyor. “Bölünmeyin”, “Kurşunla kaynatılmış binalar gibi birlikte hareket edin” diyor. “Eğer ihtilaf edip dağılırsanız, kuvvetiniz gider, birbirinize düşersiniz” diyor (Enfal Suresi, 46). Müslüman birlik olacak. Bütün Kuran ayetleri birlik ve beraberlik içindir. “Bir yerde” diyor, “bir Müslüman’a birisi zarar verdiğinde dünyadaki bütün Müslümanlar bir araya gelip ona cevap verirler” diyor Allah ayette. Sen ne diyorsun? “Müslümanların bölünmesinde, parçalanmasında rahmet vardır” diyorsun. Kuran’ı tersine çeviriyorsun. Yüzlerce Kuran ayeti ihtilafı haram kılıyor, “birleşin, İttihad-ı İslam yapın” diyor, adam “ihtilafta fayda var” diyor. Nur Suresi’nin 55. ayetinde Allah “Bütün dünyaya İslam’ı hakim edeceğim” diyor. İsa Mesih’le ilgili ayette de Allah “Sana inanan, seni sevenleri dünyaya hakim kılacağım” diyor. İhtilafta zulmet vardır, hadisin orijinali bu.


21 Aralık 2013, A9 TV

ADNAN OKTAR: Her yerde zulüm görüyor Müslümanlar. Adamlar diyor ki; ''Ne İttihad-ı İslam'ı? Nerenin Mehdi'si? Müslümanların başına lider seçmeye ne gerek var? Ümmetin ihtilafında rahmet var, güzellik var. Ne kadar ihtilaf olursa, o kadar güzellik var. Ne kadar bölünseler, ne kadar birbirleriyle uğraşsalar o kadar güzel'' diyor. ''Ümmetin ihtilafında rahmet var'' dediler. Şimdi neresinde bunun rahmet? Doğrusu, “Ümmetin ihtilafında felaket, ittifakında rahmet vardır.” Çözüm İttihad-ı İslam'dır. Yine Müslümanların başına bir lider seçmeleridir.  


Al Baghdadia TV, 29 Haziran 2008

Adnan Oktar:  MÜSLÜMANLARIN BİRLİK OLMAMASI, BİRLİKTE HAREKET ETMEMESİ HARAMDIR. HARAM BİR HÜKÜMDÜR. YANİ MÜSLÜMANLARIN BİRLİKTE HAREKET ETMESİ, TOPLUCA KARDEŞ OLMALARI, HEPSİNİN TAMAMININ KARDEŞ OLMASI VE BİR LİDER ETRAFINDA TOPLANMALARI DA KURAN’A GÖRE FARZDIR. Müslümanlar bunu yapmıyorlar. BUNU YAPMAYINCA HER TÜRLÜ BELANIN KAPISI AÇILIR. MÜSLÜMANLAR BU FARZI YERİNE GETİRECEKLER. Ben bunun için söylüyorum yani Türklerin önderliğinde, Türk milletinin önderliğinde, bir Türk İslam Birliği oluşsun. Her devlet ayrı milli devlet olarak kalsın. Her devlet kendi içerisinde hür davransın, fakat başlarında bir manevi lider bulunsun.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258006/yasin-aktay-“ayrilikta-rahmet-yokhttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/258006/yasin-aktay-“ayrilikta-rahmet-yokThu, 21 Sep 2017 23:31:05 +0300
Ali Karahasanoğlu: “Evrim Tartışılmaz Demeyiniz, Sahtekarlık Yapmayınız”8 Temmuz 2017, Yeni Akit

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu evrimin yalnızca bir teori olduğunu ve bu konuda sahtekarlık yapılmaması gerektiğini köşesinde şu şekilde yazmıştır:

“Dindar insanlar üzerinde oluşturulmak istenen bir baskı da.. Okullarda işlenen müfredatın içeriği ile ilgili.. Bu konuda ön plana çıkan konu.. Evrim teorisinin okutulması.. Yeni müfredat sisteminde de, “evrim teorisi” tümü ile müfredattan çıkmış değil ama.. Konunun işlendiği dersin farklı bir sınıfa alınmış olması bile.. Bazılarını hop hop zıplattı. Bu konuda özellikle başı, ateist sendikalar çekiyor. PKK uzantısı öğretmenler çekiyor.. Oysa yıllardır tartışıyoruz..“Evrim teorisi”, adı üstünde bir teori.. Bilimsel ispatı net olarak yapılmış bir konu değil..Teori olarak okutursunuz..“Bir ihtimaldir, bu konuda bazı araştırmalar var” dersiniz.. Ama sahtekarlık yapmayınız.. “Evrim teorisi tartışılmaz” demeyiniz.. “Evrim teorisi”nin karşısında, okullarda farklı görüşler okutuluyor diye, “Bilimsellikten uzaklaşıyoruz” palavraları ile insanları kandırmayın.. Müzik dersinin, resim dersinin saatlerinin artırıldığı bir eğitim sisteminde, eğitimin dinselleştirildiği iddiası ile insanları aldatmaya çalışmayın..”

/*****************/

Evrim teorisinin bilimsel gerçeklere dayanmadığını, yaratılışı inkar eden bir teori olduğunu bilimsel delilleri göstererek dünya çapında anlatan Sayın Adnan Oktar, evrimin okulların müfredatında genel kültür olarak okutabileceğini, bilimsel bir gerçekmiş gibi anlatılamayacağını söylemektedir.

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu da bir yazı yazarak, “Evrimi savunanlar tarafından dindar insanlar üzerinde bir baskı oluşturulmaya çalışıldığını, evrimin sadece bir teori olduğunu ve bu konuda sahtekarlık yapılmaması gerektiğini” belirtmiştir.

23 Haziran 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Eski Yunan’da, eski Hitit’te, Sümerler’de, Akadlar’da bir inanç sistemi olarak tesadüflerle yaratılma var. Yani aynı Darwin’in dediği tarzda var. Son derece mantıksız, münasebetsiz bir inanç sistemi. Bütün bitkilerin, hayvanların, insanların canlıların tamamının tesadüflerle yaratıldığına inanan bir pagan dini. Genel kültür olarak bilinsin, dinler tarihinde öğretilebilir, ama bilim diye biyolojinin içinde öğretmeye kalkarsan bu olmaz. Biyolojiyi anlat, antropolojiyi anlat, paleontolojiyi anlat hepsini anlat. Bilim dallarının tamamını anlat ve alabildiğine anlat ve alabildiğine yay. Ama pagan dinini tarih dersinde pagan dinleri bölümünde anlatacaksın. Biz sadece tasnifin doğru yapılmasını istiyoruz, o kadar. 


24 Ocak 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Evrimi (müfredattan) çıkarın diyen yok zaten, çıkarın demiyoruz biz, cevabına müsaade edin diyoruz, cevabını verdirtmiyorlar. Bir kere fosillerin fotoğrafları neden yayınlanmaz, fosiller neden sergilenmez? Devletin elinde yüz binlerce fosil var, niye sergilemiyorsunuz? Ne mahsuru var? Türkiye’nin elinde, birçok yerde bir milyonun üstünde fosil var ama sergilemiyorlar. Devletin kasalarında duruyor, gösterin. Hiçbirini gösteremiyor çünkü hangisini gösterse evrimin olmadığı ortaya çıkıyor. Çünkü hepsinde altın oran var, hepsinde mükemmel simetri var, hepsi mimarlık ve sanat harikası, hepsi mühendislik harikası. Evrimin e’si yok hiçbirinde, o zaman göstermiyorlar. Bu dürüst bir davranış olmaz.


20 Ocak 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Evrimin Milli Eğitim’de çocuklara öğretilmesini PKK çok istiyor, İngiliz derin devleti çok istiyor, niye istiyor? Çünkü her şeyi tesadüfle açıklıyor, bilimsellikle uzaktan yakından alakası yok. Tesadüfen çamur oldu, tesadüfen molekül meydana geldi, tesadüfen moleküllerden protein meydana geldi, tesadüfen o solucan oldu, solucandan tesadüfen göz çıktı. Milyonlarca, milyarlarca tesadüften bahsediyor, böyle bir bilim olur mu? 

“Evrim yanlıştır” diyemiyor kimse. Yasak dünyada. Hiçbir öğretmen diyemiyor. Hiçbir fosil sergilenemiyor. Burada bir anormallik yok mu? Hiçbir öğretmen benim bu evrim teorisine aklım yatmıyor diyemiyor. Fosiller niye sergilenmiyor dahi diyemiyorsun. Hiçbir okulda fosil sergilenmiyor. Hiçbir bilim kurumunda fosil sergilenmiyor. Saklanıyor, burada bir anormallik yok mu? Evrimin olmadığını söyleyen adamın işine son veriyorlar anında. Sahte bir teoriyi, yalan bir teoriyi ısrarla anlatmaya kalkmak doğru değil.


6 Şubat 2013, A9 TV

ADNAN OKTAR: Darwinist, materyalist eğitimden vazgeçelim. Bilimi esas alalım. Bilimin gerçeklerini ortaya koyalım. Bilim ne diyorsa açık seçik, net. Örneğin fosiller koyalım, gençler görsün. Yüz binlerce fosil var Türkiye’de. Baksınlar, nasıl Yaratılış değişmemiş, nasıl aynı şekliyle kalmış, bir görsünler. Proteinlerin yapısını devlet Milli Eğitim Bakanlığı kanalıyla gençlerimize anlatsın. Proteinlerin tesadüfen olamayacağı izah edilsin. Ve bu Darwinizm belasından kurtulalım.


20 Şubat 2009, Hürriyet Daily News Röportaj

ADNAN OKTAR: Ben özgürlükten yanayım ve tüm düşüncelerin rahatlıkla ifade edilebilmesini savunan bir insanım. Evrim de okutulsun okullarda tabii, gençler görsünler bir zamanlar insanlar nasıl bir komediye inanıyorlarmış, nasıl akıl dışı masallara kanıyorlarmış bir ibret olarak bunları görmeleri faydalı olur. Artık internet çağındayız, gençler okulda Yaratılış okutulsa da okutulmasa da, evrim doğruymuş gibi dayatılsa da, internet üzerinden gerçekleri öğreniyorlar. Kendilerine 1800'lerin ilkel masallarını anlatanları, ilginç bir vaka olarak dinliyorlar, halen evrimi savunabilen zihniyetler olmasını hayretle seyrediyorlar. Ama tabii doğru olan, demokrat olan evrimle birlikte Yaratılış'ın da okullarda öğretilmesidir. Ya da evrim öğretilirken, yapılan bilimsel çalışmaların, fosil kayıtlarının, bulguların, verilerin evrimi çürüttüğünün de gençlere anlatılmasıdır. Tek taraflı olarak sürekli bir yalanın dayatılması doğru değildir.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256102/ali-karahasanoglu-“evrim-tartisilmaz-demeyinizhttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256102/ali-karahasanoglu-“evrim-tartisilmaz-demeyinizTue, 22 Aug 2017 23:44:31 +0300
Sayın Adnan Oktar: “Türk Halkı Suriyeli Kardeşlerimize Yönelik Provokasyonlara Gelmemeli”8 Temmuz 2017, Hürriyet

Hürriyet Gazetesi’nden Mehmet Özdağ, Demet Akalın’ın #SuriyelilerEvineDönsün çağrısına yönelik şunları yazdı:

“Dönmeyecekler.

Çünkü şu an tam olarak o ‘rahatsız’ olduğunuz Suriyeli, evine nasıl döneceğini bilmiyor, evi bıraktığı yerde mi; ondan da bihaber. Burada kalmak onların seçimi değil.

Yemeklerini yiyeceksiniz, sofralarına oturacaksınız, birlikte şarkılar söyleyeceksiniz.

Sonra birisi çıkacak, “Sen değil miydin #SuriyelilerEvineDönsün yazan?” diyecek seneler sonra…

Ve çok gecikmiş bir özür dileyeceksiniz büyük ihtimalle.

Belki de bunun için 14 sene beklemenize gerek yoktur Demet Hanım…”

9 Temmuz 2017, Hürriyet

Hürriyet Gazetesi’nden Deniz Sipahi de Suriyelilere olan nefret söylemine yönelik şunları yazdı:

“Bir süredir bu nefret söylemi, suçlayıcı açıklamalar çok arttı.
Gördünüz mü Sakarya’da yaşananları...
Kriminal olaylar Suriyelilere özel mi?
Sakarya’daki vahşeti nasıl açıklayacaksınız, bu nefret söylemini yayanlar ne diyecekler, çok merak ediyorum.”

9 Temmuz 2017, Hürriyet

Ahmet Hakan Suriyeli düşmanlarına sesleniyorum başlıklı bir yazı yazdı.

“SİZ var ya siz...

Nazi Almanya’sında yaşasaydınız.

Yahudileri Gestapo’ya ihbar edip bahşiş kapanlardan olurdunuz.

1950’lerin ABD’sinde yaşasaydınız.

Siyahların hakkını savunanı “zenci sevici” diye aşağılardınız.

Sırbistan’da yaşasaydınız...

Müslüman nefretinden gözünüz dönerdi.

Bir Suriyeli, bir kadını taciz ettiğinde...

Genelleme yapıp bütün Suriyelileri tacizci ilan edersiniz.

Kendi ırkınızdan biri, bir Suriyeliye tecavüz edip katlettiğinde...

“Suç bireyseldir, bunun bizim gibi Suriyeli düşmanlarıyla ne ilgisi var” dersiniz.

Yalan yanlış bilgilerle Suriyelileri tecavüze layık nesneler haline getirirsiniz...”

/*****************/

Sayın Adnan Oktar sohbet programlarında uzun süredir, Suriye’den göç eden mülteci kardeşlerimize herkesin sahip çıkması gerektiğini hatırlatmaktadır. Son zamanlarda da Suriyeli kardeşlerimize yönelik özellikle sosyal medyada yapılan provokasyonlara karşı milletimizin teyakkuzda olması gerektiğini söylemektedir.

Nitekim bu konuda bazı yazarlarımız da hatırlatmalarda bulunarak, Suriyeli kardeşlerimizi sahiplenen bir üslup kullanmışlardır.

7 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Biz Suriyeli kardeşlerimizi çok seviyoruz, onların kılına dokundurtmayız. Boş yere uğraşmasın kimse. Onlar bizim vatandaşımız canımız, kardeşimiz. Onlar bizim parçamız. Üç milyon Suriyeli’nin hepsini Türk vatandaşı yapacağız. Üç milyon daha evladımız oldu, hepimize hayır ve bereket getirecek şekilde.


5 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Suriyeliler gitsin diye ortada bir şey yokken, işte Suriyeli üç kişi üç tane beş yaşındaki çocuğun ırzına geçti diye haberler yayarak, bu sahte hesaplardan Türkiye’de çok büyük olay çıkartmak istiyorlar. Yani üç milyon Suriyeli’ye Müslümanların saldırmasını istiyorlar. Böyle bir alçaklığa asla müsaade etmeyiz. Bu sahte hesapların hepsini (devlet) tespit edecek. Zannettikleri gibi olmaz. Oynanan oyunu da devlet takip ediyor.

Bu Suriyeli kardeşlerimize de kafa takmayı bıraksınlar. Çok ayıp yapıyorlar, bu büyük bir günah. İngiliz derin devletinin ajanlarına, uşaklarına tabii olmak çok korkunç olur. Bir avuç alçak internet siteleri oluşturmuş, binlerce. Yaklaşık on bine yakın internet sitesi oluşturmuşlar ve buradan Suriyeli kardeşlerimize yönelik Türk halkını tahrik etmek için, saldırtmak için alçakça, ahmakça ve kahpece çirkin sözler ediyorlar. Hiç kimse oyuna gelmesin. Bu alçaklara itibar etmiyoruz. Suriyeli kardeşlerimiz baş tacımız. Suriyelilere her zaman kapımız açık.  


3 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: “Suriyeliler sınır dışı edilsin” diye bir etiket var. Bu kasten yapılmış gibi görünüyor. Suriyeliler 3 milyon arslan, 3 milyon dost. “Falanca kadına sarkıntılık etti” diyor. Türkiye’de sarkıntılık vakalarına bir baksınlar, hapishaneler dolu. O Suriyeli kişiler mesela 3 kişiyse en az 30 bin kişi vardır hapishanelerde kadına sarkıntılıktan. Peki biz “bu adamlar sınır dışı edilsin diyor muyuz?” Demiyoruz. Hapiste yatıyor bu adamlar. Onun için Suriyeli kardeşlerimizi böyle kolay gören üslup istemiyoruz. Kimse bu Twitter’daki olaya destek vermesin. Bilakis “Suriyeliler kardeşimiz” diye karşı etiket yapalım. Böyle münasebetsizlik istemiyoruz.  

Bu üslup, bu tavır FETÖ’ye yardım olur, İngiliz derin devletine yardım olur. Çok münasebetsiz, gereksiz ataklar. Suriyeli kardeşlerimize çok özen göstersinler. Provokasyonlara gelmesinler, daha da özenli olsunlar toplum içindeki yaşantılarında. Bazı fırsatçılara malzeme çıkarmasınlar.


27 Temmuz 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: (Suriye’de yaşananlar) çünkü büyük bir felaket. Şikayet edenler de aynı konuma düşebilirdi. Ne yapacaklardı? Suriye’de olduklarını düşünsünler. Türkiye’ye gelmişler, onlar neresi olursa kabul ediyorlar. Zaten bir şey dedikleri yok, mazlum, gariban insanlar Suriyeli kardeşlerimiz.


12 Mayıs 2013, A9 TV

ADNAN OKTAR: Kardeşim, Suriyeli mültecilere yönelik sözler çok ayıptır, misafire böyle söylenmez. Bakın, bu insanlar nasıl geliyor, biliyor musunuz? Kaçıyor çocuklarıyla beraber, diyorlar ki “Çocuklarımıza, kızlarımıza tecavüz ediyorlar, bizleri öldürecekler” diyorlar. “Allah rızası için bizi kurtarın” diyorlar. Kapıya gelmiş, sen de kapıyı ‘Küt!’ diye yüzlerine kapatıyorsun. Ne konuma düşersiniz biliyor musunuz, Allah vermesin. Bu cinayetlere, tecavüzlere seyirci kalmış olursunuz o zaman. Bir çocuğu bir adam kesmeye kalkıyor, elini kaldırmış, elini tutsan durduracaksın. Ne demektir bu? Tutmazsa elini nedir bu? O zaman bu cinayete sesiz kalmış olur o kişi, Allah vermesin... Yapmayın, etmeyin. 1 milyon kişi bile olsa Türkiye’ye alacağız kardeşlerimizi.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256101/sayin-adnan-oktar-“turk-halkihttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256101/sayin-adnan-oktar-“turk-halkiTue, 22 Aug 2017 23:37:09 +0300
Sayın Bahçeli: “Cumhurbaşkanı’na Yönelik Kötü Muamele Karşılıksız Bırakılmayacaktır”29 Haziran 2017, Anadolu Ajansı

MHP Genel Başkanı Bahçeli dünyanın neresinde olursa olsun cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılan kötü muamelelerin karşılıksız bırakılmayacağını belirten şöyle bir konuşma yaptı:

“Sayın Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve cumhuru temsil etmektedir. Ona yönelik tahammülsüzlük ve kötü muamele, tüm Türkiye'ye yapılmış sayılacaktır ve bunun karşılıksız bırakılmayacağı iyi bilinmelidir.

G-20 Zirvesi öncesi Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hazımsız ve nezaketsiz üslupla temelsiz eleştirilere maruz kalmasının çirkinlik ve antidemokratik bir ilkelliktir.  Unutulmasın ki Türk milleti, her türlü iç ve dış muhasım odaklara karşı bir ve beraberdir.” 

/*****************/

Sayın Adnan Oktar, yakın zaman önce yaptığı sohbet programlarında, Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan’ı desteklemenin parti meselesi olmadığını söylemiş, Türkiye ağır saldırı altındayken Sayın Cumhurbaşkanımız’ı yalnız bırakmanın vicdana uygun olmayacağını belirtmiştir.

MHP Genel Başkanı Bahçeli de dünyanın neresinde olursa olsun Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan'a yapılan kötü muamelelerin karşılıksız bırakılmayacağını belirten bir konuşma yapmıştır.

27 Haziran 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Sağcısı, solcusu Tayyip Hoca’yı desteklesin. Bunun partiyle bir alakası yok. AK Parti'ye karşı olsun adam, bir şey dediğim yok. Cumhurun başkanı, böyle bir insanı kolay kolay bulamazlar. Hem dürüst, hem dindar, hem çile ehli ve asla taviz vermeyen bir insan. Bir tek Allah'tan korkuyor. Ve kabadayı, delikanlı. Koskoca Arap aleminde çıt yok. Müslümanlara yönelik, acılara, ızdıraplara yönelik tek bir kelime konuşabilen olmuyor. Bir tek Tayyip Hoca konuşuyor. Biri çıkıp diyor ki, şahsını sevmiyorum. Allah'ı sevmiyor musun? Kitap’ı sevmiyor musun? Kuran'ı sevmiyor musun? Allah'a, Kitap’a karşısın, ateistsin diyelim, vatanını seviyorsundur. Komünist vatanına bağlıdır herhalde. Vatanının kurtuluşu için işte nimet Tayyip Hocam. Vatanının bölünmesine karşı engel.


22 Haziran 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam’a destek önemli, bak, her zaman söylüyorum. Maneviyata sahip çıkan, dine, imana sahip çıkan, İslam alemine sahip çıkan milli bir insan. Böyle bir lider kolay kolay bulunmaz. Değerini bilmek lazım. Seviyorum, sevmiyorum olmaz. Vatanı, milleti de mi sevmiyorsun? Devleti de mi sevmiyorsun? Allah’ı, Kitap’ı sevmiyor musun? Seviyorsun. O zaman Allah için, vatan için, millet için, devletin hayrı, selameti için Tayyip Hoca’nın şahsını desteklemede fütur olmaz. Hiç tereddüt etmesinler.


21 Haziran 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam’ı desteklesinler. Bütün İslam alemin ızdıraplarına ilaç olacak inşaAllah. Şahsını desteklemede hiç kimse tereddüt etmesin. Bak tekrar söylüyorum. “Ben sevmiyorum.” diyor biri çıkıp. Sevmeyle ne alakası var? Burada vatan, millet, devlet ve dünyanın huzuru mevzubahis. İslam aleminin lideri olan Türkiye’nin başında bir insan var. Bu insana manevi destek sağlandığında şevkli olan, kararlı olan bu insanın yolu açılır. Gayet güzel hizmet verebilir. Ama işi gücü bırakıp ayağına dolanmaya kalkarsan bütün bu yapılacak hayır işlerine zarar vermeye kalkmış olursun. O yüzden Tayyip Hocam’ın şahsını desteğe devam.


19 Haziran 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam İngiliz derin devletini çok iyi bilen bir koçyiğit, bir arslan. O yüzden de bak, İngiliz derin devleti köpek gibi saldırıyor. Onun için diyorum bak, bütün milletçe kendi evladımızı, kendi insanımızı, bu yiğit insanı bütün gücümüzle, benliğimizle koruyalım. “AK Partili olun” falan demiyorum. Hangi partiden olursa olsun. Ama bu kadar cansiperane İngiliz derin devletine karşı tavır alan bir insanı bütün gücümüzle desteklememiz lazım.


6 Mart 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Olay parti meselesi değil. Hakikaten çok güçlü şekilde sahip çıkıyor. Sevabı çok, sevabı çok. Devletin sırlarını bildiği için olayın fevkaladeliğini anladı Sayın Bahçeli. Şimdi halkın bilmediği birçok şey var. Bu NATO da işin içinde, İngiliz derin devleti de işin içinde. Yani olay büyük. Tek başına bir insanı onlarla baş başa bırakırsan artık insaf yani. Bunu hangi vicdan kabul eder? Olay siyaset meselesi değil. AK Partili olmasın, bir şey olmaz. Hangi partiden olursa olsun ama bu Türkiye’nin bir tane Cumhurbaşkanı var, Türkiye’yi temsil ediyor. Sahip çıkmak lazım.

21 Eylül 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Sayın Bahçeli, Tayyip Hoca’ya sürekli yardımcı olsun, yalnız bırakmasın, ben istirham ediyorum. Zaten çok aklı başında, değerli bir devlet adamı, gereğini yapıyordur da fakat onun tek başına çatışacağı gibi bir yapı yok karşısında. İngiliz derin devleti çok alçak, kahpe bir yapıdır. Onun için Sayın Devlet Bahçeli’nin Tayyip Hoca’yı yalnız bırakmamasını istirham ediyorum. Gereğini yapıyordur da ama vatandaş olarak benim bunu söylemem iyi olur, faydalı olur diye düşünüyorum. Sayın Kılıçdaroğlu da Tayyip Hocam’ı yalnız bırakmasın. Tayyip Hocam’ın tek başına mücadele edeceği gibi bir şey değil bu. Çok büyük, dev bir yapılanma. Ve etrafını da sarmışlar benim gördüğüm kadarıyla, o da ayrı bir risk. Destek olursak, yiğitliği, kabadayılığı iyi Tayyip Hoca’nın, bayağı güzel yarar geçer.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256100/sayin-bahceli-“cumhurbaskanina-yonelik-kotuhttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256100/sayin-bahceli-“cumhurbaskanina-yonelik-kotuTue, 22 Aug 2017 23:26:15 +0300
Bekçiler Geri Döndü!14 Ağustos 2017, İnternet Haber

İstanbul'da 32 yıl sonra bekçilik uygulaması geri döndü. Eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan 386 bekçi bu gece ilk görevlerine çıkacak. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, mahallelerde güvenliğin sağlanması için 8 Şubat’tan itibaren bekçiliğe müracaat eden 8 bin 320 kişiden 700’ünü seçti. Teorik ve uygulamalı eğitimden geçen bekçilere, Özel Hareket polislerinin katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri öğretildi.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar üç yıldır sohbet programlarında Hükümetimiz’in bir kadro tahsis ederek, halkımızı korumak için ruhsatlı silahlı bekçiler bulundurması gerektiğini söylemişti.

Nitekim İstanbul’a 32 yıl aradan sonra bekçilik uygulaması geri dönmüş, 386 bekçi görevine başlamıştır.

11 Aralık 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Teröristin silahlı olduğunu biliyoruz ama vatandaşta silah yok. Vatandaşın kolluk kuvvete yardımcı olacağı şekilde bir kanun çıkarılsın. Mesela polis yardımcısı yahut kolluk kuvvet yardımcısı şeklinde bir yapı oluşturulsun. Her şeyi bilinsin bu insanların, aynı polis gibi. Polis yardımcısı, yahut bir isim verilebilir. Yani kolluk kuvvet yardımcısı da denilebilir veyahut bekçi denebilir, bekçi statüsü olabilir hepsi olur.


19 Ağustos 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Ben her zaman söylüyorum, "Seferberlik ilan edilsin. Milis güçleri oluşturulsun. Halka polis görevi verilsin." Yani geniş çaplı bir yapılanma meydana getirelim. Polis yardımcısı olur yani bekçilik tarzında da görev verilebilir.  


6 Eylül 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: 4 milyon asker silah altına alınsa, bütün dünya sallanır. Dünyanın en büyük ordusu olmuş oluyor Türk ordusu... Her yere vatandaşları bekçi olarak, korucu olarak atasın Hükümetimiz. Harcama da yapsın, altı aylığına da sanayiden vazgeçelim, PKK’yı kazıyıncaya kadar.


3 Eylül 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Kanun vatandaş lehine değiştirilsin. Mesela orada vatandaşlar, o PKK’lılara istese gereğini yaparlardı ama eli-kolu bağlı... Vatandaşın kendini koruyabilmesi lazım, polisi ve askeri koruyabilmesi lazım. Vatandaşı polis yahut bekçi kadrosunda görevlendirebilir devlet, maaşa bağlar.


25 Ocak 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Korucularımıza maaş verelim. Devlet kaynak bulamıyorsa, eskiden bekçiler vardı, halk verirdi paralarını. Bekçi baba dolaşırdı, halktan para toplardı. Kahverengi giyerdi onlar. Polisten çok daha etkili olurdu. Mahallede bir tane bekçi olurdu. Mahallenin bütün asayişini o hallederdi. Esnafla samimi olurdu onlar. Herkesle samimi olurdu. Bekçi baba diye çağırırlardı. Para da topluyordu, konu bitiyordu. Biz verelim o zaman paralarını. Ama bir şekilde devlet bunu açıklığa kavuştursun.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256027/bekciler-geri-donduhttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256027/bekciler-geri-donduTue, 22 Aug 2017 00:17:19 +0300
Sayın Erdoğan: “Vatanımız Bölündüğü Zaman Kimse Bu Kıyametten Uzak Duramaz”8 Ağustos 2017, Sabah

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye aleyhine konuşarak ülkeye zarar verenlere yönelik şöyle bir hatırlatma yaptı:

“Türk milletine en büyük ihaneti kim yaparsa büyük ödül ona vaat edildi de biz mi duymadık. Terör örgütlerinin ağzı ile konuşanlar teröristlerin can siperane savunucusu kesilenler bu işin sonunun nereye varacağını hesaplamıyorlar mı? Bizim tek milletimiz parçalandığı, tek bayrağımızın indiğini, tek vatanımız bölündüğü, tek devletimiz yıkıldığı zaman kimsenin bu kıyametten uzak tutamayacağı belli değil mi?

Herkes aklını başına alsın. Sıfatı, görüşleri, tercihleri ne olursa olsun her vatandaşımız ülkesinin ve milletlinin geleceğini kendi günübirlik çıkarları üzerinde tutmak zorundadır.” 

/*****************/

Sayın Adnan Oktar yıllardır sohbet programlarında “Türkiye’yi kimsenin bölemeyeceğini, buna tevessül ederlerse kıyametin kopacağını” söylemektedir.

Ayrıca Sayın Oktar 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yaptığı sohbet programlarında, ülkemizin kritik bir dönemden geçtiğini söylemekte, Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan’ı desteklemenin partiler üstü bir mesele olduğunu belirtmektedir.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan da bir konuşma yaparak “Vatanımız bölündüğü zaman kimse bu kıyametten uzak duramaz” demiş, “Görüşleri ne olursa olsun, her vatandaşımız ülkesini kendi çıkarları üzerinde tutmalıdır” ifadelerini kullanmıştır.

31 Ocak 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR: Türkiye’de bölünme demek yani Karadeniz’den Akdeniz’e kadar, İttihad-ı İslam’ın son bulması demektir. Türklük aleminin birleşmesinin son bulması demektir. Bak böyle bir şey yapmaya kalkarsanız, bu makul insanlar gider başka varlıklar gelir. Yani dünyanın asıl elemanları gelir ve kıyamet kopar. Dünya dümdüz olur söyleyeyim.


16 Mayıs 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: Böleceğim demeyle böldürtmeyiz Türkiye’yi. İçinden geçiriyorsa geçirsin. Ama bölme olayı mümkün değil, alnını karışlarız öyle adamın kanunla ve hukuka. Daha öyle adam anasından doğmadı. Bütün dünya cehenneme döner öyle bir şeyde, kıyamet kopar. Yani eğer öyle bir şeye tevessül ederlerse, 80 milyon şehit oluruz. O ayrı. Ama dünyada taş üstünde taş kalmaz onu söyleyeyimNe Amerika kalır, ne Rusya, ne Çin kalır, hiçbir yer kalmaz. Dünya toz duman olur. Kıyamet kopar. Yani Türk milletinin namusunu, haysiyetini, şerefini sen beş paralık etmeye kalkarsan, Allah kıyameti koparır


4 Nisan 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Türkiye dünya için bir nimettir, bir güzelliktir. Zalimleri engelleyen, mazlumları koruyan güzel bir ülkemiz var. Çok küçük bir kuvvete sahibiz zaten, çok küçük bir toprak parçasına sahibiz. Onu da bölmeye kalkarlarsa, o zaman kıyamet kopar. Karşılığı kıyametle sonuçlanır. Dünya kalmaz, bunu unutacaklar.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256026/sayin-erdogan-“vatanimiz-bolundugu-zamanhttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256026/sayin-erdogan-“vatanimiz-bolundugu-zamanTue, 22 Aug 2017 00:08:07 +0300
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ayder Yaylası ve Uzungöl'e Devlet El Atacak”7 Ağustos 2017, Akşam

Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de AK Parti Genişletilmiş Rize İl Divanı Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan, Rize ve Trabzon'un güzelliklerini korumak için çalışacaklarını belirterek; "Şu andaki Ayder, bizim temsilimiz olamaz. Allah'ın bize verdiği Ayder bambaşka, biz Ayder'i kirlettik, rezil ettik. Burayı İnşallah devlet olarak da özellikle duracağız. Ayder'i kentsel dönüşüm ile hakikaten şanına yakışır hale getireceğiz. İçişleri Bakanımız ile Uzungöl'ü görüştük. Aynı değişim dönüşümü Uzungöl'de yapmamız lazım. Bunlar çekim alanı. Otel olayına girmeleri halinde Rize rahatlayacak. Anlık kazançlar uğruna güzelliklerimizin tahribine asla müsaade etmemeliyiz." dedi.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar yakın zaman önce yaptığı sohbet programlarında Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı olan Uzungöl beldesinin betonlaştırılmasıyla ilgili olarak, devlet yetkililerinin bir an önce gerekeni yapmalarını ve beldenin eski haline getirilmesini söylemişti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da bir konuşma yaparak, Ayder Yaylası ve Uzungöl'e devletin el atacağını ve güzelleştirileceğini söylemiştir.

22 Haziran 2017, A9 TV

Trabzon Uzungöl’ün betonlaşması ile ilgili olarak…

ADNAN OKTAR: Tayyip Hocam buna el atsın. Bu çok facia, inanılır gibi değil. Bunu nasıl yaptılar? Ve buna kim, nasıl cesaret etti? Ben bunu anlayamadım. Dehşet verici bu. Nasıl olur böyle bir şey? O güzellik nasıl bu hale getirilir? Yani gerekirse olay mahkemeye intikal ettirilsin. (Uzungöl’ü) Eski haline çevirelim. Yani aynısıyla eski haline çevirelim. Bu hakikaten büyük bir ızdırap vesilesi.


18 Haziran 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Çok çok ayıp yapmışlar. Dehşet verici bir şey olmuş. Çok büyük hata yapmışlar. Galiz bir hata. (Uzungöl’ü) Eski haline çevirmeleri lazım. Derhal. Ne varsa hepsini söküp kaldırıp ve bir daha da böyle bir hatadan beri olmak için ne gerekiyorsa onu yapsınlar. Bu kadar olmaz. Dehşet verici görüntü.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256025/cumhurbaskani-erdogan-“ayder-yaylasi-vehttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256025/cumhurbaskani-erdogan-“ayder-yaylasi-veTue, 22 Aug 2017 00:02:19 +0300
Sayın Erdoğan: “Sinagoglara Saldırmak Dinimizde Yasaklanmıştır”25 Temmuz 2017, Haber Türk

Mescid-i Aksa’da İsrail nedeniyle çıkan gerilime değinen Sayın Erdoğan “Ben buradan milletime sesleniyorum, Mescid-i Aksa’da böyle bir şey oldu diye buradaki sinagoglara saldırmanın anlamı da yoktur. Bunlar bizim dinimize göre de yasaklanmıştır. Mescid-i Aksa’nın duvarlarını restore eden Mimar Sinan Yahudilerin ibadetlerini yapabilmeleri için bir alan açmıştır. Diğer dinlere hayat hakkı vermeyelim gibi bir düşünceye ecdadımız asla kapılmamıştır.”

/*****************/

Yakın zaman önce Kudüs’te Mescid-i Aksa’da çıkan olaylar sonrasında, bazı provokatörlerin ülkemizde bir sinagoga saldırmaları üzerine Sayın Adnan Oktar, “İbadethanelere saldırmanın Kuran’a göre haram olduğu, masum Kitap Ehli’ne saldırmak yerine, Darwinizm ve bağnazlığa karşı fikri mücadele vermek gerektiği” yorumunda bulunmuştu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan da bir açıklama yaparak, sinagoglara saldırmanın dinimizde yasaklandığını ve bunun bir anlamının olmadığını söylemiştir.

20 Temmuz 2017, A9 TV

SUNUCU: Kudüs’te Mescid-i Aksa’da çıkan olaylar sonrasında bugün Neve Şalom Sinagogu önünde gösteri yapılmış. Türkiye Yahudileri ibadethane önünde yapılan bu eylemden rahatsız olmuşlar.

ADNAN OKTAR: Çok ayıp. Yani orada dindar Musevilere kafayı takmak, onları huzursuz etmek çok çok ayıp. Misafire bu yapılmaz, dosta bu yapılmaz. Türkiye’nin artık parçası olmuş insanlar. Kendi vatandaşımız olan insanlar. Vatandaşlarımızı huzursuz etmenin bir alemi yok. Bu gelenekçi üslubu bıraksınlar, sevgiyle, merhametle, şefkatle yaklaşsınlar. İman hakikatleri, Kuran mucizeleri anlatsınlar. Darwinizm’in geçersizliğini anlatsınlar. Bunlar yol değil.

Yani eğer Hükümet gerekli tedbiri çok süratle almazsa, bu çok yakışıksız bir duruma dönüşmüş olacak. (Göstericilerin) yaptığı zaten kanuna, hukuka aykırı bir şey. İbadethanelere zaten saldırı olmaz. Kuran’da bu yasaklanmış, ibadethaneler bilakis korunan yerlerdir. Sinagoglar ve kiliseler, mescitler Müslümanların korumasında olan yerlerdir. (Göstericilerin) Yaptığı haram bir fiil. Masum Musevilere burada saldırmak olmaz. Bu çok yakışıksız bir hareket. İyilik yapacaksa, gitsin PKK ile çatışsın. Koskoca adam. Özel harekatçı olsun, gitsin PKK ile çatışsın. Burada dindar Musevilere kabadayılık yapmakla olmaz. Bu çok çirkin, yakışıksız bir hareket. Hiç olmamış. Hükümet derhal gereken tedbiri alsın. Savcılık da gereken tedbiri alacaktır diye düşünüyorum.


23 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: (Sinegogun önünde yapılanlar) Kuran’a göre haramdır. Ucuz kahramanlık yapıyor. Gelmiş demir kapıya kafa atıyor, vurmaya çalışıyor, tekme atıyor. Kapı da sana tekme atıyor. Demir de sana tekme atmış oluyor. Mescitler, sinagoglar, kiliseler Allah’ın korunmasını emrettiği yerler. Gelip orada ucuz kahramanlık niye yapıyorsun? Git PKK’yla çatış. Dersin “Ben korucu olarak görev almak istiyorum” veyahut “Özel harekatçı olarak görev almak istiyorum”, zaten devlet seni orada göreve alır. Koskoca adamlarsınız, öyle varsa yiğitliğin, delikanlılığın git çatış. Ama bak canın tatlı, oraya gitmiyorsun. İçeride üç tane yaşlı Musevi var, yaşlı 60-70-80 yaşında insanlar, gidiyorsun onlara kabadayılık yapmaya kalkıyorsun. Ucuz kabadayılık, münasebetsizlik. Defalarca uyardım. Yalnız böyle şeylerde tabii Tayyip Hocam’ın çok işi var, vakti olmuyor, doğru, ama ani reaksiyon çok iyi olur. Yani hemen vakit geçirmeden cevap verilmesi çok iyi olur.


24 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Hz. Musa (as)’ın evlatlarını dünyada bu kadar rahatsız etmek, dünyaya onları sıkıştırmaya kalkmak, dünyayı dar etmek ahlaksızlık, vicdansızlık başka bir şey değil. Bu her yerde, her insan için, her topluluk için bir ahlaksızlıktır. Savunmasız insana saldırmak bir şeref değil, şerefsizliktir.

Ehl-i Kitap’ın Allah “yemeklerini yiyin” diyor. “Onların kadınlarıyla evlenebilirsiniz” diyor. “Onlarla ticaret yapın ve onların sinagoglarını, kiliselerini koruyun” diyor Allah. Sen ne yapıyorsun? O insanları katlederek cehennemin dibine gidiyorsun, sen en büyük haramı işlemiş oluyorsun.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256024/sayin-erdogan-“sinagoglara-saldirmak-dinimizdehttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/256024/sayin-erdogan-“sinagoglara-saldirmak-dinimizdeMon, 21 Aug 2017 23:42:07 +0300
Hasan Öztürk: “Önerim Beyaz Üzerine çizgili Desenli Kıyafet”18 Temmuz 2017, Yeni Şafak

Yeni Şafak yazarı Hasan Öztürk 15 darbecilerinin nasıl giyinmesi gerektiğiyle ilgili şunları yazdı:

“Tek tip kıyafet kararı gecikmiş bir karar. Ancak hükümetin adil yargılamaya acaba bir halel mi gelir çekincesi konuyu bugüne taşımış oldu. Ben Guantanamo’daki mahkumlar gibi tek renk bir kıyafet önermiyorum. Önerim Redkit’teki Dalton Kardeşlere giydirilen mahkum kıyafetidir. Yani beyaz üzerine çizgili desenli kıyafet.”

/*****************/

Sayın Adnan Oktar’ın 15 Temmuz darbecilerinin mahkemeye siyah-beyaz çizgili tek tip kıyafetle götürülmeleri gerektiğiyle ilgili açıklamalarından sonra başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bazı yazarlarımız da bu konuya destek vermeye başlamışlardır.

Son olarak Yeni Şafak yazarı Hasan Öztürk de “Önerim Red Kit’teki Dalton kardeşlere giydirilen mahkum kıyafetidir. Yani beyaz üzerine çizgili desenli kıyafet” ifadesinde bulunmuştur.

17 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Guantanamo’daki renk olmaz zaten, turuncu olmaz. Lafı uzatmaya gerek yok. Hırsız ve katillere giydirilen bir kıyafettir, klasiktir, çok uzaktan daha fark edilir bir kıyafet bu çizgili tulum. Uzatmaya gerek yok. Turuncu değil, turuncu hiçbir şekilde olmaz. Gerek yok, onun anlamı yanlış olur. Bu paralel çizgili. Paralelci değil mi bunlar? Paralel öyle olmaz böyle olur diyecekler işte bu kadar basit.


15 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Tulum tarzında bir kıyafet, başları 3 numara tıraşlı, sakal olmaz. Bir de başlarını öne eğdirmek lazım çünkü halka laf atıyorlar bunlar. Halka laf atmalarının engellenmesi için başlarının öne eğilmesi lazım. 45 derece kadar iyice başları öne eğilmesi lazım. Kravat vs, bunlara müsaade edilmemesi lazım. 3 numara tıraş, sakal olmaması gerekiyor. Acele etmiyor da olabilirler ama biz biraz acele ediyoruz, yapılsa çok iyi olur. Bunların şımarıklığının bir an önce durdurulması gerekiyor.

Tayyip Hocam’a ben buradan rica ediyorum, bunu bekletmenin bir alemi yok. Kanunsuz bir şey de yok burada. Bütün dünyanın kullandığı bir şey. Adamlar grand tuvalet falan, çenede top sakal bilmem ne, “Hero-kahraman” yazıyor göğsünde. Türkiye bizim değil mi? Bunu istemiyoruz. Bunlara tulum kıyafet giydirilecek, naylon terlik verilecek, 3 numara tıraş, sakal falan yok, başlarını da öne eğdirecekler. Bu şekilde halkın içinden geçirerek mahkemeye götürecekler. Bu milletin yüreğini rahatlatır. Bunların züppeliğine de bir çözüm olmuş olur.


13 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Adam ‘kahraman’ yazan tişörtle geliyor ve sırıtıyor. Bu olmaz, bu mantıksız. Herhangi bir kıyafet de olabilir. Çizgili mahkum kıyafetleri vardı eskiden, o da olur çizgili. Ama zincirle halkın içinden geçecekler. Bunda bir şey yok. 2-3 metre bir zincirle yani bu kadar basit. Kuran’da da var, mücrimler uzun zincirle getiriliyorlar. Orada da uzun zincir kullanılsın, Kuran’a da uygun bu. Hakka Suresi 32. ayette Cenab-ı Allah -şeytandan Allah’a sığınırım- "Daha sonra onu, uzunluğu yetmiş arşın olan bir zincire vurup gönderin." diye bildiriyor. Mesela 70 arşın olmasa da 7 metre bir zincir tutup götürecek asker. İki asker de tutabilir, bir asker de tutabilir. Halkın içerisinden geçirerek götürecekler.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/255302/hasan-ozturk-“onerim-beyaz-uzerinehttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/255302/hasan-ozturk-“onerim-beyaz-uzerineFri, 11 Aug 2017 00:52:57 +0300
Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'cüler Tek Tip Elbise Giysin15 Temmuz 2017, Posta

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde, Şehitler Köprüsü'nde yer alan, 15 Temmuz Şehitler Anıtı açılış töreninde yaptığı konuşmada FETÖ'cülerin mahkemeye tek tip kıyafetle geleceklerini söyledi.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar bir süredir yaptığı sohbetlerinde 15 Temmuz darbecilerinin mahkemeye tek tip çizgili kıyafet, naylon terlik ve başları tıraş edilmiş bir biçimde getirilmeleri gerektiğini önemle hatırlatmaktadır.

Sayın Oktar’ın bu hatırlatmalarından kısa bir süre sonra Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan da 15 Temmuz Şehitler Anıtı açılış töreninde yaptığı konuşmada FETÖ'cülerin mahkemeye tek tip kıyafetle geleceklerini söylemiştir.

14 Temmuz 2017, A9 TV 

ADNAN OKTAR: Bunlara (15 Temmuz darbecilerine) ayakkabı değil de plastik terlik versinler. Onunla gidip gelsinler mahkeme salonuna. Mahkum kıyafeti giydirsinler, plastik-naylon terlik giysinler, öyle gelsinler. Bir de başlarını öne eğerek soksunlar mahkeme salonuna. Bir jandarma başlarını bastırsın, iki jandarma koluna girsin. Çünkü halka laf atıyorlar. Bu da gerginliğe sebep oluyor. Güvenlik nedeniyle buna önem verilmesi gerekir.

Ütülü, jilet gibi beyaz gömlek giyiyorlar. Adam sahneye mi çıkıyor? Normal tulum tarzında cezaevi kıyafeti olması lazım. Naylon terlik, sıfır numara saç. Saç-sakal, ona da yasak getirsinler. Bu her yerde makul olan bir şey. 28 şubat döneminde, 12 eylül döneminde bunlar, bunların akıl vermesiyle uygulandı Türkiye’de. İşte bunların aklından istifade etmiş oluyoruz.


13 Temmuz 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Hükümet ciddiye alsın bu dediğimizi, yapsınlar, istirham ediyoruz. (Bu darbecilerin) Ta mahkemenin kapısına kadar gelmeleri diye bir şey yok. Yürütsünler belli bir noktada, caddeden bir yerden yürütsünler. Biz mecbur değiliz ki ta kapıya kadar getirmeye. Normalde Amerika’da öyle oluyor. Hem eli-kolu zincirli oluyor, hem ayakları zincirli oluyor. Bunda garipsenecek bir şey yok. Ve tek tek getirsinler, bir bir. Etrafına da asker yığmaya gerek yok, mesela iki metrelik bir zincirle bir asker tutabilir. Uzaktan hafiften çekerek götürecek, bu kadar. Ve halkın içinden geçirsinler bunları, bak bakayım şımarıyorlar mı?

Adam ‘kahraman’ yazan tişörtle geliyor ve sırıtıyor. Bu olmaz, bu mantıksız. Herhangi bir kıyafet de olabilir. Çizgili mahkum kıyafetleri vardı eski, o da olur. Hırsızlara falan eskiden giydiriliyordu mahkum kıyafeti -çizgili-, o da olur. Ama zincirle halkın içinden geçecekler, bunda bir şey yok. 2-3 metrelik bir zincir olacak, bu kadar basit. Kuran’da da var, mücrimler uzun zincirle getiriliyorlar. Orada da uzun zincir kullanılsın, Kuran’a da uygun bu. Hakka Suresi 32. ayette Cenab-ı Allah -şeytandan Allah’a sığınırım- "Daha sonra onu, uzunluğu yetmiş arşın olan bir zincire vurup gönderin." diye bildiryor. Mesela 70 arşın olmasa da 7 metre falan bir zincir tutup götürecek asker. İki asker de tutabilir, bir asker de tutabilir. Halkın içerisinden geçirerek götürsünler.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/255301/cumhurbaskani-erdogan-fetoculer-tek-tiphttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/255301/cumhurbaskani-erdogan-fetoculer-tek-tipFri, 11 Aug 2017 00:46:24 +0300
Metro İstanbul'dan 'yayılarak oturma' uyarısı12 Temmuz 2017, Gazete Vatan

Metro İstanbul, metroda "yayılarak oturma"ları engellemek için sosyal medya hesabından uyarıda bulundu.

Metro İstanbul'un, sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Yayılarak oturma artık son buluyor. Tüm dünyada kabul görmüş bu kurala uyalım, uymayanları uyaralım." ifadelerine yer verildi.

/*****************/

Sayın Adnan Oktar yakın zaman önce yaptığı bir sohbet programında erkeklerin hanımları rahatsız edecek şekilde oturmalarına önlem alınması gerektiğine dair hatırlatmalarda bulunmuştur.

Bu hatırlatmanın hemen ardında Metro İstanbul, metroda "yayılarak oturma"ları engellemek için sosyal medya hesabından uyarıda bulunmuştur.

27 Haziran 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Bir de otobüste, dolmuşta bir ekek bir hanımın yanında bacaklarını ayırarak, yayılarak, hanımların üstüne abanarak oturuyorsa, kendini küçük düşürüyor demektir. Bir delikanlıya, nezaketli bir insana bu asla yakışmaz, bence çok aşağılayıcı bir hareket. Çekil şöyle kenara, toparlan. Ayağını elini toparla. O genç kız ne amaçla olduğunu bilemez. Gidip dizini dayıyorsun, kasten de olduğunu düşünebilir, rencide olur. Onuruna halel getirmiş olursun. Sen kendi kafana göre bunu düşünmüyor olabilirsin ama bunu düşünmen gerekir. Bütün gücüyle bir kenara toparlanması lazım, daha da olmazsa kalkacak ayağa. Sıkışıksa zaten oturulmaz. Kalk, rahat otursun o genç kız. Dizini dayayarak, üstüne yatarak oturmak çok büyük saygısızlık ve münasebetsizlik. Ayağın kırılmaz ayakta gitsen, delikanlısın sen, sevap alırsın, yücelirsin. Delikanlılığına yakışacak bir hareket olur o, öbüründe küçük düşersin. Bir geç kızı huzursuz etmek, rahatsız etmek hem ayıp, hem günah, hem çirkin, hem vicdansızlık, hem onursuzluk, hem de ahlaksızlıktır. Başka bir anlamı yok.  

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/255300/metro-istanbuldan-yayilarak-oturma-uyarisihttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/255300/metro-istanbuldan-yayilarak-oturma-uyarisiFri, 11 Aug 2017 00:40:25 +0300
Hayvan Hakları Kanunu Genişletiliyor6 Temmuz 2017, Metin Külünk Twitter Hesabı

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk twitter hesabından hayvan hakları ile ilgili mevcut kanuna ek olarak hapis cezası talep eden kanun değişikliği teklifi hazırladıklarını ve meclise sunduklarını açıkladı.

/*****************/

Ülkemizde hayvan haklarına en çok dikkati çeken Sayın Adnan Oktar, hayvanlara işkence edenlerin cezasının çok ağır olması gerektiğini sürekli hatırlatmaktadır.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk de twitter hesabından hayvan hakları ile ilgili mevcut kanuna ek olarak hapis cezası talep eden kanun değişikliği teklifi hazırladıklarını ve meclise sunduklarını açıklamıştır.

29 Mayıs 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Kediye eziyet beni çok tedirgin ediyor, ondan çok kuşkulanıyorum. O konuda devlet bize güvence versin, biz rahat edelim. Çünkü bunların ağzı var, dili yok. Savcıya gidemez, mahkemeye gidemez. Hiçbir savunması yok. Babası, dayısı da yok, el kadar hayvan. Psikopata bu hayvanları teslim ediyorlar bazı yerlerde bazı kişilere, yani cezası çok ağır olması lazım ibret-i alem için. Hatta o adamları keşke kanun çıkarsalar da şehirde gezdirseler, görsek ne olduğunu, yani bu çok kızdırıcı.


26 Mayıs 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Hayvanlara eziyet konusu çok önemli, onda vatandaşın ihbarına da çok önem vermek lazım, şahitliğine önem vermek lazım, herkes birbirine bu konuda şahit olabilir. Mesela geçen gün gördük ya köpeği, hayvanı rahatsız ediyor adamın teki, illa ki bir arkadaşı bunu söyler, illa ki biri söyleyecektir yani orada ihbar mekanizmasının devreye girmesi lazım. Bunu yapan kişileri gözaltına almak gerekiyor, gözaltı süresi çok uzun tutulabilir, hayvanın zaten elinden alınması gerekir. Ayrıca bu zulmü yapan kişilerin önden, yandan, cepheden resimlerinin çekilip topluma dağıtılması ve halka tanıtılması lazım.


4 Mayıs 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Kedi teslim edildiğinde, köpek teslim edildiğinde, teslim edenler yani hediye edenler mutlaka ayda bir, iki ayda bir kontrol etsinler. Hayvanın rahatı yerinde mi, keyfi yerinde mi, sağlık sıhhati yerinde mi? Kontrol etsinler. Veyahut devlet veterinerleri olsun, ayda bir gelip ‘hayvan stres altında mı, rahat mı?’ bir baksınlar. O kadar başıbozuk olmasın. En çekindiğim, manyakların eline geçmesi bu hayvanların ve cezası çok ağır olması lazım hayvanlara işkence yapanların. Aynı insana işkence yapılıyor gibi ceza verilmesi lazım bence.


24 Nisan 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Kedisi, köpeği olanların aslında kayıt yaptırması lazım, bir yer olması lazım mahallelerde, değil mi? Veteriner ev ev gezip hayvanları adıyla tanıyacak, gelip sevecek, bakacak, muayene edecek. Rahatı yerinde mi, keyfi yerinde mi hayvanın? Tavsiyelerde bulunacak. Eğer şüpheli görürse de hayvana el koyacaklar. Yani işkence falan varsa zaten hapis cezasına kadar vardırmak lazım.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/255299/hayvan-haklari-kanunu-genisletiliyorhttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/255299/hayvan-haklari-kanunu-genisletiliyorFri, 11 Aug 2017 00:20:34 +0300
Yusuf Kaplan: “Katar Krizinin Gerisinde İngilizler Var”11 Haziran 2017, Yeni Şafak

Yusuf Kaplan yazısında İngiliz derin devletine şöyle işaret etti:

Katar krizinin gerisinde İngilizler var: Haritaları İngilizler yeniden çiziyorlar...

İhvan gibi İslâmî oluşumların kökünü kazıyacak, Müslümanları birbirine kırdıracak planları İngilizler geliştiriyorlar. 

İngilizlerin iki asırdır iki aşamalı olarak uyguladıkları temel strateji şu:

Genelde İslâm’sız Dünya ve “İslâm’sız” İslâm; özelde ise İslâm’sız Türkiye ve Türkiye’siz İslâm.

10 Haziran 2017, Akşam

Akşam yazarı Prof. Dr. Yasar Hacisalihoglu yazısında İngiliz derin devletine şöyle işaret etti:

Katar oyunu; yüz yıl önce İngiltere’nin Osmanlı’ya karşı Arapları kışkırtma çabasına o zaman direnen ve daima Osmanlı’nın yanında yer alan Katar’ın bugün de bu tarihsel refleksi göstermesinden rahatsız olanların tezgahıdır. Bu tezgahı da bozabilmenin tek şartı ise İslam coğrafyasının fitne fesattan arındırılarak, tüm kuklalardan kurtularak büyük bir uyanışın başlamasıdır.

/*****************/

İngiliz derin devletinin yalnızlaştırma politikasıyla teker teker İslam ülkelerini ezmeye çalıştığını anlatan Sayın Adnan Oktar, derin devletin şimdi de Katar’ı kontrolü altına almak istediğini söylemektedir. Sayın Oktar, bu oyuna hiçbir İslam ülkesinin gelmemesi ve birlik olmaları gerektiğini önemle hatırlatmaktadır.  

6 Haziran 2017, A9 TV

ADNAN OKTAR: Katar’la dayanışma içinde olalım fakat Suudi Arabistan bizim kardeşimiz, canımız. Çok önemli bir İslam ülkesidir, tertemiz Müslümanların yaşadığı bir yer. Suudi Arabistan’ı da bütün gücümüzle destekliyoruz. Birleşik Arap Emirlikleri’ni de bütün gücümüzle destekliyoruz. Sadece orada oyun oynanmasına karşı kardeşlerimizi uyarıyoruz. Bak İngiliz derin devletinin casusları oraya gitti. Bir şeyler çeviriyorlar şu an. Bu adamların İngiltere’yle bağlantılarını herkes biliyor. İngiliz derin devletinin bu adamları desteklediğini de herkes biliyor. Çok çok dikkatli olmak lazım.

İslam ülkelerini teker teker ezerek ilerliyorlar. Mesela Irak için de “Bunlar atom bombası yapıyor” dediler, mahvettiler, işgal ettiler. Şu an Irak diye bir ülke yok. Milli servetini sömürüp darmadağın ettiler. Libya’da da öyle, orada da terör var, şu var, bu var deyip orayı da mahvettiler. Sıradan gidiyorlar. “Afganistan terör ülkesi, ikiz kuleleri bunlar yıktı” dediler, mahvettiler Afganistan’ı da. Şimdi Katar zengin bir ülke, orayı da mahvedecekler. Sonra sıra Suudi Arabistan’a gelecek. Bak Suudi Arabistan’a onu yaptırıyorlar ya, sonra sıra Suudi Arabistan’a gelecek. En sona Türkiye’yi bırakıyorlar. Türkiye güçlü olduğu için korkuyorlar. Asıl hedef Türkiye aslında, ama direkt gelemiyorlar. İşte bu FETÖ’yle bir şeyler yapmaya kalktılar, ondan sonra da hasta deve gibi kaçtılar buradan.

İslam birliğinin olmamasının, İttihad-ı İslam’ın olmamasının, Mehdi (as)’ın zahir olmamasının nasıl bir felaket getirdiğini bütün dünya görüyor şu an.


5 Haziran 2017, A9 TV  

ADNAN OKTAR: İngiliz derin devleti, bir karanlık oyun peşinde. Buna hemen fikren müdahale etmek lazım. Müslümanları ikiye bölmeyi düşünüyor İngiltere’deki İngiliz derin devleti. Ciddi bir oyun hazırlıyorlar. Rumi bir cephe oluşturmak istiyorlar. Bir de koyu Sünni ve koyu Şii inancı çatıştırmaya çalışıyorlar. Şimdi esaslı bir hazırlık var. Buna müsait de çok fazla adam var. Hükümet bu konuda çok titiz olsun. Mesela bu Katar’la olan olayın hemen çözülmesi gerekiyor... Türkiye’nin bu oyunu bozması lazım. Suudi Arabistan da bu oyuna gelmesin.

Türkiye ile Katar’ın arası çok iyi bu aralar. Türkiye’de muazzam yatırımlar yapıyor, Türkiye de Katar’da çok büyük yatırımlar yapıyor. Müthiş bir ekonomik bağlantı var aramızda. Şimdi İngiliz derin devletini bu çok rahatsız etti. Bunu ortadan kaldırmak istiyorlar ve Katar’ı çökertmek istiyorlar yani dize getirmek istiyorlar, İngiliz derin devletinin kontrolüne sokmak istiyorlar. İşte İttihad-ı İslam, Mehdiyet olsa bunu hiç yapamayacaklar. Ama bak tek tek olunca rahatça ezebiliyorlar. Suudi Arabistan bu oyuna gelmesin.

 

]]>
http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/251378/yusuf-kaplan-“katar-krizinin-gerisindehttp://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktar-Ne-Demisti-Ne-Oldu/251378/yusuf-kaplan-“katar-krizinin-gerisindeSat, 01 Jul 2017 01:27:55 +0300